Diskařka Cechlová hodila v Praze světové maximum

Diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová vede letošní světové tabulky. Na pražském Memoriálu Josefa Odložila, zařazeného do seriálu IAAF Grand Prix II, poslala kilogramové náčiní do vzdálenosti 66,81 metru a z pozice nejlepších diskařek roku sesadila Němku Franku Dietzschovou a Natalju Sadovovou z Ruska, které letos hodily shodně 66,29 metru.

"Možná to bude znít blbě, ale já úplně spokojená nejsem," prohlásila po závodu Cechlová-Pospíšilová. "Musím se srovnat technicky," vysvětlovala velké výkyvy v sérii.

Její nejhorší pokus měřil 57,36 metru. "Ale samozřejmě, nejdelší hod byl dobrý," uvedla diskařka, kterou čeká o víkendu mistrovství republiky a pak trénink v Nymburku. Do MS v Helsinkách pak bude na mítinku už zřejmě házet pouze jednou.

Už podruhé v devíti dnech útočila na český rekord Pavla Hamáčková. Ještě v rámci národního programu mítinku překonala 451 centimetrů, ale tři pokusy na laťce položené o deset centimetrů výš nezvládla. Dosažený výkon je letošním českým maximem pod širým nebem, v hale má Hamáčková z evropského šampionátu v Madridu skočeno 455 cm.

"Jsem ráda, že jsem se dostala přes 450 centimetrů, ale trochu jsem zklamaná, že to český rekord zase nebyl. Myslím ale, že se to letos už povede," řekla po soutěži Hamáčková, která se o totéž pokoušela minulý víkend při Evropském poháru v Gävle. Její dosavadní české maximum je dva roky staré, 460 cm skočila právě při EP ve Velenje.

Do Prahy nedorazil japonský favorit kladivářské soutěže Kodži Murofuši a při absenci úřadujícího olympijského vítěze se z vítězství radoval šampion ze Sydney Szymon Ziolkowski z Polska výkonem 78,19 metru. Soutěž výškařů nabídla pouze devět platných pokusů, vyhrál mistr republiky Svatoslav Ton, který napodruhé překonal 224 cm a na svém kontě měl tři povedené skoky.

(mp)

obsah | Česká republika