Na Slovensko mieri ďalší filmový kanál

Firmy MGM Networks a Chellomedia, ktorá patrí do tej istej skupiny ako káblová spoločnosť UPC, založili spoločný podnik. Nová firma si vezme na starosť rozšírenie vysielania kanálu MGM Channel v miestnych jazykoch do celej strednej a východnej Európy vrátane Slovenska.

MGM Channel zavedú najprv na Slovensko a do Česka a Maďarska už v poslednom štvrťroku tohto roka. Na jar 2007 sa program rozšíri aj do Slovinska a Rumunska.

UPC by mala nový kanál ponúknuť v základnom súbore. Viac informácií bude k dispozícii vo štvrtok na tlačovej konferencii oboch spoločností.

V súčasnosti majoritná káblová spoločnosť na slovenskom trhu UPC poskytuje filmy prostredníctvom špecializovaných programov ako HBO, Cinemax, film+, TCM či Hallmark.

Kanál MGM Channel, ktorý prevádzkuje MGM Networks, v súčasnosti beží vo vyše 110 krajinách a oblastiach na celom svete v príslušných jazykových mutáciách.

MGM Networks spolupracuje s holywoodskym filmovým štúdiom Metro-Goldwyn-Mayer, ktoré vlastní najväčšiu zbierku moderných filmov na svete.

ČTK

obsah | Slovenská republika