Schwarz nejlepším gólmanem juniorského MS

Čeští hokejisté do 20 let vybojovali na mistrovství světa ve Spojených státech bronzové medaile, zásluhou brankáře Marka Schwarze navíc získali i jedno prvenství. Osmnáctiletý gólman zámořské juniorské WHL Vancouver Giants byl vyhlášen nejlepším brankářem šampionátu a navíc se vešel i do All Star týmu.

Vedle Schwarze vyhlásil direktoriát mistrovství světa za nejlepší hráče na jednotlivých postech kanadského obránce Diona Phaneufa a ruského útočníka Alexandra Ovečkina.

Nejužitečnějším mužem turnaje se stal Kanaďan Patrice Bergeron. Devatenáctiletý hokejista se zkušenostmi z NHL z týmu Boston Bruins vyhrál i kanadské bodování - v šesti zápasech nasbíral 13 bodů za pět tref a osm přihrávek. Do nejlepší šestice, kterou vybírají akreditovaní novináři, se spolu se Schwarzem dostali také Phaneuf, americký bek Ryan Suter, Ovečkin, Bergeron a další kanadský útočník Jeff Carter.

All star tým: Marek Schwarz (ČR) - Dion Phaneuf (Kanada), Ryan Suter (USA) - Alexander Ovečkin (Rusko), Patrice Bergeron, Jeff Carter (oba Kanada)

Nejlepší hráči šampionátu na jednotlivých postech

brankář - Marek Schwarz (ČR)
obránce - Dion Phaneuf (Kanada)
útočník - Alexander Ovečkin (Rusko)
nejužitečnější hráč Patrice Bergeron (Kanada)

(r)

obsah | svět - svet